تجهیزات پزشکی مصرفی
خانه / ماسک تنفسی / پخش ماسک فیلتردار آلودگی هوا به داروخانه ها

پخش ماسک فیلتردار آلودگی هوا به داروخانه ها

ماسک فیلتردار آلودگی هوا بصورت مستقیم از کارخانه و با قیمت پایه برای داروخانه های ارسال می گردد. بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا ماسک تنفسی N95 است. این یک ماسک استاندارد آلودگی هوا است. البته انواع ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی نیز بصورت عمده برای همکاران قابل دسترس است. کیفیت چیزی است که بر عمر مفید ماسک اثرگذار است.

ماسک دهانی فیلتردار

انواع ماسکهای تنفسی به دو دسته تمام صورت و نیم صورت تقسیم می شوند. ماسک های نیم صورت نیز به دو دسته ماسک های ماسک های کارتریج دار و ماسک های الیافی تقسیم می گردند. در اینجا ما در مورد ماسک های الیافی صحبت می کنیم که به اشتباه آن ها را ماسک دهانی فیلتردار هم می گویند.

ماسک دهانی فیلتردار یا ماسک تنفسی الیافی به دو دسته کاسه ای (فنجانی یا Cup Mask) و تاشو (Folded Mask) تقسیم می شوند. ماسک های تاشو به دلیل قابلیت شکل پذیر راحت تر روی صورت، حمل آسان تر و مقاومت تنفسی پایین تر بهتر هستند. نوع کاسه ای بخاطر اینکه بصورت کامل به صورت فرد نمی چسبد راحت تر است.

ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی یا ماسک فیلتردار آلودگی هوا طبق دو نوع استاندارد طبقه بندی می شوند. در واقع طبقه بندی قابلیت فیلتراسیون است. ماسک هایی که با حرف اختصاری N نمایش داده می شوند (مانند ماسک فیلتر دار N95) بر اساس طبقه بندی NIOSH و ماسک هایی که با حروف اختصاری FFP نام گذاری شده اند براساس استاندارد EN149:2001 تولید شده اند.

عمر مفید ماسک فیلتردار به نوع ماسک، کیفیت الیاف، سطح آلودگی محیطی و نحوه نگهداری از آن بستگی دارد. اگرچه قیمت ماسک نقاشی که می تواند یک ماسک FFP3 تاشو یا از ماسک های فیلتر دار N95 99 باشد کمی گران به نظر برسد اما نمی توان در چنین محیطی با سطح آلودگی بالا به دفعات از آن استفاده کرد.

بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا

در بازار ایران انواع ماسک فیلتردار ایرانی و خارجی وجود دارد. اگرچه کشور مبدأ بیشتر برندهای خارجی، چین است. انواع ماسک فیلتر دار در قالب ماسک سوپاپ دار و بدون سوپاپ عرضه می شوند. ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی نیز جز همین ماسک های فیلتردار است که در آزمایشگاه ها به کار می روند.

انواع ماسکهای تنفسی همانگونه که در بالا آمد براساس استانداردهایی طبقه بندی می شوند. اما اینکه کدام ماسک برای استفاده در آلودگی هوا بهتر است، به سطح آلودگی بستگی دارد. در اغلب داروخانه ها معمولا ماسک n95 بعنوان ماسک فیلتردار آلودگی هوا عرضه می گردد. اما توصیه ما ماسک هایی هستند که حداقل دارای یک لایه کربن اکتیو باشند.

ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی

ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی نوع خاصی ماسک تنفسی نیست تنها بدلیل اینکه در محیطهای آزمایشگاهی استفاده می شوند این نام را گرفته اند. در آزمایشگاه ها در واقع از انواع ماسک فیلتردار صنعتی استفاده می شود که می تواند ماسک های الیافی مانند ماسک های فیلتر دار N95 99 یا انواع ماسک های کارتریج دار باشد.

ماسک فیلتر دار N95 در پایین ترین سطح فیلتراسیون قرار دارد. اما این به آن معنا نیست که کارایی کمی دارند. بلکه مخصوص محیط های با سطح آلودگی پایین تر هستند. بنابراین مقاومت پایین آنها کار تنفس را برای کاربر راحت می کند. قیمت ماسک ها به نوع طبقه بندی، کیفیت و برند آن ها بستگی دارد. برای مثال قیمت ماسک آزمایشگاهی FFP2 کربن اکتیو از ۲۲۰۰ تومان آغاز می شود.

ماسک فیلتردار آلودگی هوا | بزرگ ترین مرکز پخش

بهترین ماسک فیلتردار آلودگی هوا، همانگونه که در بالا گفته شد، ماسک N95 است که در بسیاری از داروخانه عرضه می شود. داروخانه ها و شرکت های پخش می توانند برای دریافت مشاوره و آگاهی از لیست قیمت انواع ماسک فیلتردار آلودگی هوا، ماسک فیلتر دار آزمایشگاهی و ماسک های صنعتی با واحد فروش ما در ارتباط باشند.

مطلب پیشنهادی

ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو با قیمت کارخانه

ماسک سوپاپ دار کربن اکتیو یکی از بهترین ماسک های تنفسی است که برای محیط …

کانال تلگرام